Ігроманія: зупинитися ще не пізно!

Ще недавно захоплення іграми не вважалося загрозливою залежністю, але сьогодні ця проблема здобула широкі масштаби і тому потребує своєчасного втручання у її розповсюдження. Лікування ігроманії дає позитивні результати, але виключно при добровільному погодженні гравця позбутися свого шкідливого «хоббі».

Гемблінг – підступна ігрова залежність

Одноразове придбання лотереї чи випадкова гра у карти – ще не психологічна залежність. Але коли азарт ігроманіяпоступово переходить в одержимість і затьмарює свідомість, тоді прикра схильність може руйнувати особистість і завдавати шкоди оточуючим. Ігроманія – неконтрольований процес ігри, надмірна пристрасть до якої поступово веде до емоційного розладу та депресій. Інша назва цього хворобливого стану – лудоманія.

Ентузіазм, з яким гравець поринає у світ, де панує адреналін, змушує його постійно повертатися до легкого засобу отримання задоволення і просиджувати годинами за захоплюючою розвагою.

Ігроманія: від перших кроків – до хвороби

Ігроманія залежність формується не відразу. На початку існує етап, коли особа не помічає, що присвячує своєму заняттю все більше і більше часу. Вона ще не усвідомлює, що прив’язується до ігрового процесу і що її бажання зануритися у звабливу безодню поступово зростає.

ігроманія залежністьВир затягує гравця на наступному етапі, коли він веде боротьбу із самим собою і вагається між прагненням
розпочати новий сеанс та зусиллям зупинити себя. Нестримний потяг до насолоди, як правило, призводить до продовження задоволення, тобто тяжіння до небезпечної ігри зростає.

Останній критичний етап – ігроман вже не зупиняє себе і привячує своїй примсі весь час. Під час невеликих перерв він марить про нову сесію, і його вже не так цікавить вірогідність виграшу.

Лікування ігроманії

Які пігулки призначать проти ігрової залежності? Таких ще не винайшли. І це є головною проблемою на шляху у подоланні такої недуги. Щоб забезпечити лікування ігроманії Львів розробив на базі спеціалізованих закладів дієвий план психологічної підтримки. Серед основних кроків – роз’яснювальна робота щодо:

  • руйнівного характеру впливу таких розваг,
  • уникнення ситуацій, які спонукають до гри,
  • заміни об’єкту насолоди іншим – корисним – захопленням, саме на нього колишній залежний буде витрачати вільні години,
  • добровільного складання особистого розкладу дня, в якому не буде місця шкідливій звичці, і самостійного його дотримання.

Важливо провести також роботу із тими, хто оточує колишнього гравця. Слід попередити їх про недопустимість виділення вільних коштів члену родини, які той може направити на придбання квитків до ігрової зали, фішок чи жетонів.