Більшість з нас не розуміє, чому люди стають залежними від наркотиків, алкоголю чи нікотину. Вони помилково розглядають зловживання наркотиками та залежність в якості строго соціальної проблеми і вважають таких осіб морально слабкими. Одне з поширених переконань полягає в тому, що наркомани можуть просто припинити вживання наркотиків, якщо тільки хочуть змінити свою поведінку.

Те, що люди часто недооцінюють — це складність наркоманії. Вона спричинює недугу мозку, тому припинення вживання наркотиків — це не просто питання сили волі. Завдяки науковим досягненням ми тепер знаємо набагато більше про те, як саме наркотики працюють в мозку, а також усвідомлюємо, що наркоманію можна успішно лікувати. Потрібно допомагати людям, які хочуть позбутися цієї проблеми і відновити продуктивне життя. Для цього варто завчасно звернутися в наркологічний центр в місті Київ.

Що відбувається з людиною, коли вона приймає наркотики?

Наркотики — це хімічні речовини, які проникають в систему зв’язку мозку і порушують діяльність нервових клітин, пов’язану з передачею, отриманням і обробкою інформації. Існують два способи, якими небезпечні речовини можуть це зробити: імітацією природних хімічних посланців мозку і/або за рахунок стимуляції «ланцюга винагороди».

Небезпечні речовини

Деякі препарати, такі як марихуана і героїн, мають схожу структуру з хімічними мессенджерами, званими нейротрансміттерами, які, природно, продукуються головним мозком. Через цю схожість такі препарати здатні «обманювати» рецептори мозку і активувати нервові клітини, щоб ті відправляли аномальні сигнали.

Інші лікарські засоби, такі як кокаїн або метамфетамін, можуть викликати вивільнення великої кількості природних нейротрансмітерів або запобігати нормальній рециркуляції цих хімічних речовин мозку, що необхідно для відключення сигналу між нейронами. Таке порушення призводить до значного посилення сигналу, який в кінцевому підсумку порушує звичайні шаблони зв’язку.

Пройшовши курс лікування наркоманії в місті Києві, ваші друзі чи рідні будуть щиро вдячні за порятунок, тому що самостійно позбутися залежності від наркотиків майже неможливо.