Профілактика наркоманії – сучасний та доступний спосіб повернення до повноцінного життя залежного

Наркотична залежність – це психоемоційний стан людини, коли вона постійно думає про наркотики, прагне вжити їх для отримання певних приємних відчуттів або позбавлення від психічного дискомфорту. В наш час більшість батьків схильна вважати, що наші діти скрізь оточені підступним впливом, який, здатен заохочувати або виправдовувати зловживання психоактивними речовинами. Фільми, телебачення, дії дорослих, улюблених кіно зірок і музикантів – всюди, здається, є люди, які можуть використовувати наркотики і при цьому бути успішним. Тому недивно, що перед кожною дорослою людиною, яка піклується про своє здоров’я та благополуччя своєї родини постає болюче питання: як протистояти негативному впливу наркотиків, та як ми можемо зберегти нашу молодь від наркоманії? Найбільш дієвим засобом для запобігання виникнення залежності є профілактика наркоманії серед молоді, адже саме вона частіше за все стає жертвою цієї недуги.

Профілактика вживання наркотиків серед підлітків

Існує кілька ключових понять, які повинні бути донесені молодим людям таким чином, щоб вони змогли зрозуміти і зробити правильний вибір під час виникнення спокуси спробувати наркотики. Реабілітаційні центри України готові щоденно надавати допомогу у наданні інформації щодо ризиків, пов’язаних з вживанням наркотиків. Підлітки повинні відчувати, що небезпека, пов’язана з використанням препаратів, значно переважає те, що вони бачать, як переваги. На жаль, більшість молодих людей, вживаючи наркотичні речовини, таким чином намагаються подолати сором’язливість або нездатність пристосуватися до нового оточення, стрес у соціальних, шкільних або сімейних ситуаціях, нудьгу або відсутність хобі. Молоді люди здатні зрозуміти цю концепцію, якщо вона виражається в їх термінах. Профілактичні бесіди та інформація, яку надає реабілітаційний центр, побудовані з урахуванням вікових особливостей аудиторії.

Інформування молоді, яке здатне запобігти виникненню наркозалежності

На сьогодні навчальні програми, які пропонують реабілітаційні центри є одним з найбільш ефективних варіантів для запобігання наркоманії серед молоді. Отримавши достатньо інформації, підлітки можуть навчитися приймати обґрунтовані рішення щодо необхідності вживання наркотиків.Загальний вигляд профілактики наркоманії, особливо серед непрофесійних аудиторій, полягає в тому, що вона складається з інформування (як попередження) молодих людей про вплив (найчастіше про небезпеку) вживання наркотиків. Реабілітаційний центр у Львові пропонує навчальні програми боротьби із вживанням наркотиків, які інформують підлітків про наступне:

  • як наркотики впливають на розум і тіло;
  • що відбувається, коли людина стає наркоманом;
  • як зловживання наркотиками переростає у залежність;
  • які довгострокові наслідки має вживання наркотичних речовин;
  • як емоції впливають на бажання людини вживати наркотики;

Профілактика, яку проводить реабілітаційний центр для наркоманів, складається на основі фактичних даних, де основна увага приділяється індивідуальному прийняттю рішення щодо відповідної соціальної поведінки. Її мета полягає не тільки в запобіганні вживання психоактивних речовин, але й в затриманні першої спроби наркотиків. Насправді, проблема профілактики наркоманії полягає в наданні допомоги молодим людям у коригуванні своєї поведінки, здатності взаємодіяти з однолітками. Ця точка зору також знаходить своє відображення в сучасних підходах до методів профілактики, які спрямовані на зниження ризикованих форм поведінки, пов’язаних з вживанням небезпечних речовин.