На сьогоднішній день програма реабілітації “MAA” визнана однією з найдієвіших у світі. Багато людей чули про неї, та не знають, як саме відбувається процес лікування та як сюди потрапити. Дана програма — це комплекс заходів, спрямованих на боротьбу з хімічною та нехімічною залежністю. Основою терапії є створення середовища, де за допомогою групового впливу змінити стереотип поведінки людини.

Головна ціль, яку переслідує наша програма, це надати кожному учаснику можливість нормалізувати та модернізувати власне життя у групі з іншими людьми. У ході програми вирішуються різнопланові групові а індивідуальні проблеми, завдяки чому набувають неабиякого життєвого досвіду.

Основні завдання нашої діяльності

реабілітаціяСуть роботи полягає у тому, щоб пацієнт сам якомога сильніше забажав одужання. Тобто намагаємося перетворити звичайну терапію на лікування, при якому людина стає активним учасником процесу, стереотип її поведінки при цьому стрімко змінюється. Тобто прагнемо зробити так, щоб вона по максимуму взяла на себе відповідальність за власне одужання. Річ у тім, що ми маємо усвідомлювати — після лікування людина, що страждає від наркоманії, повернеться у звичайний соціум, де на нього чекає багато випробувань та спокус. Різними методами вчимо людей керувати собою, виробляти силу волі та протистояти бажанню вжити наркотичні речовини. Постійно ставимо пацієнтів перед кимось вибором, завдяки чому вони стають більш підготовленими до життя. Поки людина сама не навчиться відмовлятися від наркотиків, триватиме процес лікування. Ролі терапевта та вчителя виконують самі пацієнти, вони намагаються так чи інакше вплинути один на одного. А ось штатний персонал нашого закладу займається аналізуванням процесу одужання людей, він наглядає за пацієнтами, а також визначає, на якій стадії лікування знаходиться кожен з них. Останній пункт є надзвичайно важливим, адже ми формуємо групи, в яких знаходяться люди з конкретною стадією наркоманії, а згодом фахівці нашого центру визначають, які учасники програми готові до виписки.

Особливості програми лікування

Отож, наша програма включає 4 блоки, які і є періодами реабілітації пацієнтів:

  • ПередреабілітаційнийВизначаємо, наскільки сильною є тяга до наркотиків.
  • РеабілітаційнийОчищення організму від наркотичних речовин та первинне лікування за допомогою медикаментозних засобів.
  • РесоціалізаційнийФормування груп пацієнтів, створення ситуацій, при яких вони мають виходити за межі комплексу. Також цей етап включає фізичні навантаження, адже організм прагне поновлення, це ми також врахували.
  • АмбулаторнийЦе вторинне лікування за допомогою лікарських засобів. Завершальний етап, який
    розпочинається лише тоді, коли співробітники нашого центру впевнені, що попередні частини комплексу лікування пройшли вдало і принесли результат.

Головною проблемою лікування наркотичної залежності завжди був період, коли пацієнт починає звичайне життя і його накривають повсякденні негаразди. Ми робимо акцент саме на ресоціалізаційному етапі, де людина має постійно вести з кимось спілкування, знайти своє місце у суспільстві і усвідомити власну значимість у цьому світі. Завантажуємо пацієнтів роботою, яка також допомагає підняти їх дух. Загалом робимо спроби впливати на психологічний устрій мозку та змінювати його, позбавляючи наркотично залежну людину від її проблеми.