РЕ-СОЦІАЛІЗАЦІЯ

Після проходження курсу реабілітаційних заходів у стаціонарі, нашим клієнтам пропонується інший вид програми ре-соціалізація. Метою програми являється поступовий вивід людини у соціум, а також соціальна адаптація. Чому це необхідно?

680A8275

Під час першого етапу реабілітації з учасниками програми відбуваються позитивні зміни у світогляді, емоційному стані, сприйнятті та взаємодії з іншими людьми і навколишнім середовищем, способі мислення. Цей стан необхідно закріпити перебуваючи у соціумі. Ми вчимось володіти своїми думками, емоціями та діями, брати на себе відповідальність за власне життя. Адже за час вживання ПАР контроль над собою був втрачений. Крім того, соціум на перших порах , агресивно впливає на «залежних» людей. Нестабільність та емоційна нестійкість майже зі стовідсотковою ймовірністю може призвести до зриву . Тому дуже важливо навчитись справлятись з цим соціальним тиском. Як це відбувається?

680A8293В курсі ре-соціалізації існує кілька напрямків профорієнтації , серед яких соціальна, медіа та арт ре-соціалізація Ми проводимо навчання у школах хімічної залежності, відбуваються навчальні семінари, конференції. По завершенні навчання у МАА, випускникам видається сертифікат з можливістю на практиці застосувати набуті знання та навики. За умови прагнення розвиватись та роботи над собою, організація сприяє особистому та карєрному зростанню.

680A8291На цьому шляху існує багато випробувань та спокус, тому учасники програми живуть згідно принципів, розкладу, правил та обмежень. Тож для підтримки свого психічно-емоційного стану ми дотримуємось певних рекомендацій. Насамперед ми керуємось трьома принципами. Це чесність, неупередженість, готовність діяти. Пересуваючись по місту у нас діє «правило двох». Тобто ми страхуємо один-одного від необдуманих, спонтанних вчинків. Також ми на якийсь час обмежуємо спілкування з «залежними» людьми, які знаходяться у стані активного вживання ПАР(психічно-активних речовин), ми не відвідуємо місця, де люди «відпочивають» вживаючи ПАР (бари, дискотеки, нічні клуби і т. д.), ми на перших порах не створюємо романтичних стосунків… Особливе значення має навчитись сміливо брати на себе та вміння нести відповідальність за власну поведінку. Важливе місце займає розвиток та моральний ріст особистості. Саме тому у програму включено: самоосвіта, суспільно-корисна праця, побудова конструктивного відпочинку.

Цей перелік можна продовжувати, і добровільна згода на таке життя може видатись дивною. Але комплексне виконання цих правил та дотримання рекомендацій в кінцевому результаті врятували багато життів.

ЦІНУЙТЕ ЖИТТЯ—ВОНО ПРЕКРАСНЕ