Реабілітація наркозалежних – можливість повірити в себе

img-20160206-wa0001

Багато хто з нас не розуміє, чому і як інші люди потрапляють в залежність від наркотичних засобів. Дуже часто ми помилково вважаємо, що ті, хто вживає наркотики не мають моральних принципів чи сили волі щоб припинити вживати небезпечні та отруйні для організму препарати. Насправді, наркоманія є складним захворюванням, яке потребує застосування дещо більшого ніж благі наміри або міцна воля. Наркотики змінюють мозок таким чином, що роблять процес відмови від вживання достатньо важким навіть для тих, хто має сильне бажання. На щастя, на сьогоднішній день реабілітаційні центри,які лікують від наркотичної залежності мають достатньо інформації щодо впливу наркотиків на мозок людини, на основі якої виявили методи лікування, які зможуть допомогти людям відмовитися від вживання небезпечних препаратів та повернутися до продуктивного життя, в якому немає місця залежності.

Необхідність процесу реабілітації

Після того, як людина звернулася у реабілітаційний центр для наркоманів та отримала кваліфіковане лікування у вигляді лікарських препаратів, які забезпечують видалення залишків наркотиків із організму, розпочинається процес реабілітації. Вона допомагає пацієнтам визнати основні причини виникнення спокуси вживання наркотиків та забезпечує отримання інформації, за допомогою якої окремі особи реформують свої стереотипи мислення та самостійно здійснюють зміни у поведінці у бік здорового та тверезого життя.

Причини виникнення рецидиву

Вживання психоактивних засобів та зловживання спеціальними препаратами є факторами, які викликають виникнення рецидиву. Нажаль ця проблема є довготривалим та часто хворобливим процесом. Серед причин, які спричиняють повернення до стану, який потребує вживання наркотиків є:

  1. Деструктивні думки.
  2. Компульсивна поведінка.
  3. Знехтування навичок подолання труднощів та звичок здорового образу життя.
  4. Повернення до звичного життя та оточення.
  5. Зміни у настрої,в тому числі повторення депресії та стану тривоги.
  6. Ізоляція від трудотерапії.

Реабілітація – важливий етап у лікуванні залежності

img-20160113-wa0001-1Реабілітація є важливим етапом у лікуванні залежності. Під час цього процесу пацієнти роблять деяку внутрішню роботу, визначаючи, коли вони почали використовувати речовину і чому вони почали зловживати нею. Хворі отримують перелік стратегій за допомогою яких вони можуть направити свій час, щоб зосередитися на занятті новими хобі чи захопленнями. Під час процесу реабілітації наркозалежні отримують деякі навички управління часом, навчаються краще використовувати свій час, щоб мати менше можливостей думати про рецидив. В цей період хворі навчаються ідентифікувати вживання наркотиків і боротися з виникненням ситуації, в яких з’являється потяг до приймання руйнівного препарату. Реабілітаційні центри України навчають плану дій різних привабливих ситуацій, які допомагають запобігти рецидиву.

Головні етапи реабілітації

Основними етапами реабілітації на сьогодні є:

  1. Поінформованість та раннє підтвердження.документация центра

Цей перший етап характеризується зростаючим усвідомленням того, що є проблема. У деяких випадках це призводить до реалізації з розмов з членами сім’ї, друзями або колегами.

В цей час не відчувається ніякого прогресу в напрямку припинення такої поведінки, але цей перший етап має вирішальне значення в прокладанні шляху для наступних етапів реабілітації.

2.Розгляд проблеми.

Другий етап процесу реабілітації включає в себе перехід від усвідомлення до дії. На цьому етапі наркомани готові зробити перший крок на шляху до відновлення, часто в формі більшої інформованості про наркоманію і вплив, який вона чинить на їхнє життя і життя людей, про яких вони піклуються та відвідати реабілітаційний центр.

3.Вивчення реабілітації.

Рухаючись повз відмову, наркоман мотивований у подоланні залежності починає здійснювати невеликі кроки помірності і стриманості. Деякі кажуть, що цей етап є розвідувальним, коли дійсно починається процес відновлення.

4.Рання реабілітація.

З позитивного боку, наркомани на початку одужання не тільки перестали використовувати речовину, але також почали вчитися, як залишатися вільними від наркотиків в довгостроковій перспективі. Наркозалежні знаходяться в процесі відмови від людей, діяльності та поведінки, які були суттєвою частиною їхнього життя.

5.Активне відновлення.

Хоча відновлення ніколи не буває легким, на п’ятому етапі залежні почали жити життям, яке вони навряд могли собі уявити в самому початку цього шляху.Відновлення це набагато більше, ніж подолання пристрасті до наркотиків, це повна трансформація розуму, тіла і духу.

Програма лікування

Найвідомішими програмами лікування наркозалежності в наш час є:

  • стаціонарні послуги;
  • амбулаторні послуги;
  • комбінації обох типів послуг.

кухня в реабилитационном центреСтаціонарне лікування, яке пропонує реабілітаційний центр у Львові допомагає позбутися стресу шляхом віддалення людини від спокуси і здатності до рецидиву на всіх етапу лікування. Амбулаторні програми дуже схожі на стаціонарні, за винятком того, що вам дозволено повертатися додому щоночі після лікування.Якщо у наркозалежного є сімейні зобов’язання, наприклад, догляд за дітьми або літніми батьками, амбулаторне лікування дозволяє зберегти деякі з цих обов’язків.

Шлях до здорового, тверезого життя не є швидким і легким. Це довічне зобов’язання відданості справі і напруженої роботи. Нагороди, отримані від трансформації життя наркоманії в життя відновлення, проте, не піддаються вимірюванню і варті зусиль. Як і будь-яка подорож, дорога до тверезості починається з простих кроків вперед.