Реабілітація – умова повноцінного одужання

Реабілітаційний процес – це одна з базових потреб для лікування наркоманії, адже при залежності психологічна і соціальна складова страждає найбільше. На жаль, далеко не всі звертають увагу на цю необхідність, багато хто впевнений, що зможуть повноцінно відновитися і без тривалої реабілітації, і не розуміють, навіщо витрачати час і гроші на заняття по відновленню. Все це призводить до неефективності “половинчастого” лікування, і необхідності все починати з нуля.

Комфортні умови реабілітації в центрі

Співробітники реабілітаційного центру впевнені, що тільки комплексна терапія може вважатися повноцінною, адже впливаючи на всі осередки проблеми, спеціалісти усувають причину виникнення потягу до вживання небезпечних наркотичних речовин. Процес реабілітації, який пропонує реабілітаційний центр в Мукачево, передбачає тривалість, індивідуальність і анонімність, і починається тільки за добровільною згодою залежної людини. Для ефективного відновлення створені всі умови – затишні кімнати для проживання, досвідчені фахівці, повноцінне збалансоване харчування, насичений та цікавий розпорядок дня, ефективні методики психологічного впливу і соціального відновлення. Обов’язковими є заняття з психологами по індивідуальній та груповій програмі, які допомагають глибше проникнути у внутрішній світ залежного, і в той же час дати йому підтримку у вигляді таких самих самотніх людей. Фахівці налаштовують на поступове відновлення, допомагають у важких ситуаціях, завжди готові підтримати і дати пораду. Важливе значення має дисципліна, суворий розпорядок дня, за яким живуть усі пацієнти спеціалізованого закладу. Протягом дня є час і на роботу, і на відпочинок, улюблені заняття, спілкування. Активну участь в процесі реабілітації приймають і рідні, сім’ї хворих, для яких дуже важливо правильно себе поводити і всіляко підтримувати близьку людину.

Головне завдання, яке ставить перед собою реабілітаційний центр Мукачево – це відновлення людини як особистості, як члена суспільства і сім’ї, який зможе спокійно і без дискомфорту жити, виконувати всі обов’язки, і не випробовувати патологічного бажання знову повернутися до наркотиків. Звичайно, в цьому основна заслуга належить самим залежним, і тільки вони можуть кардинально впливати на реабілітаційну ефективність, але не варто списувати з рахунків і професіоналізм фахівців, унікальні умови спеціалізованого закладу і успішну програму відновлення.