• наркологический центр львов
  • лікування-наркоманії

Чим є амфітамін?

Амфетамін є психостимулятором, який на даний момент вважається досить популярним в колах молоді. Чому? Все просто: цей наркотик коштує дешево і при цьому майже ідентичний кокаїну, який наділяє залежних енергією і вводить їх в стан ейфорії. Наркотик дуже сильно діє на мозок, але при цьому не вбудовується в обмін речовин. В результаті виключається фізична залежність і може спостерігатися лише психологічна.

З огляду на поширеність стимуляторів і ейфоретиків, популярних серед молоді, віщеописаний наркотик відрізняється найбільшим соціальним значенням. Саме через це в даному випадку не спостерігаються «марафони», що стимулюють людей вживати речовину протягом декількох днів поспіль. Однак сам наркотик вже не діє з колишньої силою, оскільки дофамінові рецептори перегорають. Залежний повинен вживати все більше, щоб отримати приємні для нього відчуття.

До слова, в зону ризику потрапляють не тільки підлітки, які постійно веселяться і не думають про своє здоров’я. Досить-таки популярним амфетамін є серед людей, вимушених працювати понаднормово (завдяки наркотику підвищується працездатність).

Лікування амфетамінової залежності і його основні нюанси

Головним наслідком вживання препарату можна назвати суттєві психічні зміни. Це може проявитися навіть після першого разу вживання, коли фраза стимуляції замінюється синдромом відміни, що супроводжується головними болями, депресією і повною апатією до всього, що відбувається навколо. Далеко не всі звертаються в цей момент до наркологів, оскільки синдром відміни пережити досить складно. Лікування залежності від амфетаміну не може чекати тоді, коли виявляються більш серйозні симптоми.

Залежні стикаються з неприємностями, коли припинення вживання наркотику негативно впливає на їх нервову систему. Взагалі, амфетамін лікування має починатися з ліквідації старих соціальних контактів хворого, які і впливають на нього не найкращим чином. Друге завдання передбачає відновлення нервової системи.

Нерідко залежні від настільки отруйної речовини перебувають в депресії, а подолати її стає можна лише шляхом поєднання медикаментозного та психотерапевтичного методів терапії. Остання фаза передбачає ресоціалізацію хворого. Таким чином, якщо звернутися до перевіреного реабілітаційного центру, то можна бути на сто відсотків впевненим, що лікарі зроблять усе можливе, щоб якомога скоріше відновити стан пацієнта.