• наркологический центр львов
  • лікування-наркоманії

Що таке метамфетамін і як він руйнує організм людини?

Метамфетамін викликає психічну і фізичну залежність. Психічне звикання розвивається швидко. Досить вколотися декілька разів або пару тижнів приймати наркотик в таблетках.

Розрізняють три стадії залежності від метамфетаміну:

  • низька – приймають таблетки, п’ють, вдихають, приймають зазвичай для того, щоб бути активним вночі, схуднути;
  • середня – курять лід, вводять у вени, що говорить про наступне: людина хвора на психологічному рівні;
  • інтенсивна – приходу, який був би приблизно схожий на перші відчуття, немає. Хворий, під метамфетаміном не може самостійно зупинитися, спрямовується до своєї мети – отримання ейфорії.

Розвивається фізичне звикання з відносно великою швидкістю і залежить від різних факторів – характеру харчування, стану здоров’я, як фізичного, так і психічного, спадкових факторів.

Як і похмілля у алкоголіка, ломка у наркомана – пряме свідчення фізіологічної потреби в наркотику. Ломка або абстинентний синдром у метамфетамінового наркомана може тривати до 2,5 місяців. абстиненція виникає практично у всіх наркозалежних від цієї речовини. Наркомани на даному етапі ризикують зіткнутися з інфарктом, впасти в кому, стати шизофреніком з параноїдальним маренням.

Специфіка лікування метамфетаміновой залежності

Лікування залежності від метамфетаміну потрібно проходити в реабілітаційному центрі. Найсильніша психологічна залежність перекреслить навіть найгарніший результат лікування фізичної залежності. Тому до питання, як забути про наркотик, потрібно підійти з усією відповідальністю.

На першому етапі хворий повинен пройти програму детоксикації, що триває зазвичай 3-7 днів. Метою лікування є усунення порушення дофамінових рецепторів. Для цього використовують медикаментозне лікування.

Тривала психотерапія потрібна на етапі реабілітації. Наркологічні клініки пропонують клієнтам програми психокорекції, надають постреабілітаціонну підтримку, працюють індивідуально, в групах, з сім’ями.

Важливою складовою лікування є соціалізація хворого. У цей період йому дуже потрібна підтримка, самостійно протистояти вкоріненою залежності дуже складно.

Чим довше триває залежність, тим важче стан хворого і складніше метамфетамін лікування. На повне вилікування метамфетамінового наркомана з урахуванням часу на реабілітацію, соціалізацію хворого, може знадобитися більше 2 років.