• наркологический центр львов
 • лікування-наркоманії

Первітин, вінт і особливості його впливу на людський організм

Первітин або метамфетамін в середовищі наркоманів більше відомий як вінт, який є найдоступнішим і найпоширенішим видом наркотику. Наркомани виготовляють його в домашніх умовах за допомогою елементарних атрибутів: алюмінієвої ложки і запальнички. Інгредієнтами для виготовлення речовини виступають найчастіше йод, едерфін, червоний фосфор і сам наркотик.

Вживання речовини внутрішньовенними ін’єкціями дозволяє швидше досягти бажаного результату, але, в свою чергу, цей спосіб неминуче наближає до виникнення первітинової залежності. Дія речовини може бути порівняна з дією адреналіну. Ефект проявляється наступним чином:

 • звуженням судин,
 • підвищенням артеріального тиску,
 • збільшенням швидкості серцевого ритму,
 • розширенням зіниць,
 • підвищеною функціональністю і активністю людини.

Такі прояви пов’язані з порушенням симпатичної, нервової системи. На центральну нервову систему метамфетамінова група наркотиків робить сильну психостимулюючу дію подібну до препаратів антидепресантів. Після прийому наркотику спостерігається приплив сил і енергії, бадьорість, впевненість в діях і невразливості, гіперактивність тощо. Ефект може тривати до 8 годин, у ослаблених людей до 20 годин.

Головні нюанси лікування залежності

Дія наркотику негативно позначається на функціонуванні внутрішніх органів. В першу чергу вражається головний мозок і серцево-судинна система. У них відбуваються незворотні наслідки і якщо вчасно не зупинити вживання наркотику і не почати лікування залежності від первітину в клініці, то згодом все може закінчитися вельми і вельми плачевно

Основними препаратами, використовуваними для первітин лікування, вважаються речовини, що впливають на рецептори головного мозку. В ході лікування від залежності не використовуються антидепресанти і нейролептики. Такі препарати мають досить серйозні побічні ефекти. До того ж, при лікуванні вони не ефективні. Вінт лікування передбачає наступні етапи:

 1. Повна детоксикація організму.
 2. Виведення пацієнта зі стану абстинентної депресії.
 3. Медикаментозна терапія, спрямована на відновлення пошкоджених органів.
 4. Курс психотерапії, який спрямований на зняття психологічної залежності від наркотику.
 5. Реабілітація з метою адаптування пацієнта до соціального середовища.

Єдиний шанс на порятунок наркомана – своєчасна допомога професіоналів!