• наркологический центр львов
  • лікування-наркоманії

Співзалежність та її наслідки

За статистикою, 70% зривів наркоманів і алкоголіків відбуваються саме через нерозуміння в сім’ї між родичами і самим залежним.
 Що ж таке співзалежність?
Співзалежність – це помилкове ставлення родичів, що з’явилося в результаті співчуття до близької людини, який знаходиться в залежності від наркотиків і алкоголю.
Співзалежність – це сімейна хвороба. Вона формується і прогресує одночасно з “основною” хворобою. У родині відбуваються несприятливі зміни у всіх сферах. Характерна риса спільного захворювання – ЗАПЕРЕЧЕННЯ.
Заперечення визначається тим, що родичі залежного знаходяться в світі помилок. Це трапляється, тому що правда для них настільки болюча, що вони не можуть її прийняти.
співзалежністьЗаперечення також виражається в тому, що родичі заперечують наявність у себе хвороби співзалежності. З цих причин заперечення погано впливає на розвиток сім’ї, є перепоною для здійснення надійного і точного рішення.
Найчастіше родичі залежного заперечують існування в родині проблеми, хоча самі не можуть подолати створені обставини.
Муки і утиски внутрішнього світу співзалежних викликані виключно станом людини, який їм дорогий і близький, тому всі страждання носять прояв негативного характеру – все враження і почуття, під впливом яких знаходиться родич або друг наркомана / алкоголіка і називається созавісімостью.Напрімер, син вживає внутрішньовенно наркотики , мати / батько починає залежати разом з сином. Всі негативні почуття родичів безпосередньо пов’язані зі станом залежної людини.

ЯКЩО ВИ усвідомлюєте, що співзалежні, ТО ВИ ПРОСТО ЗОБОВ’ЯЗАНІ звільнитися від цього.
Поки наркоман / алкоголік проходить курс реабілітації, змінює своє життя, вчитися спілкуватися без вживання психо-активних речовин, родичі, близькі, друзі та рідні мають можливість почати процес свого особистого одужання. Співзалежних, також як і залежні люди, повинні потихеньку міняти свій спосіб життя, спосіб мислення, вчитися висловлювати свої почуття і думки, при цьому, не заподіявши нікому біль і дискомфорт.
В процесі одужання повинні брати участь ВСЕ члени сім’ї (батьки, сестра / брат, чоловік / дружина, близькі друзі …).
Особливу роль в програмі реабілітаційного центру виділяється сім’ї. МЕТА ПРОГРАМИ – поліпшити якість життя сім’ї.
За допомогою чого?
Співзалежний повинен:
-почати процес зміни взаємин в сім’ї і процес формування стійкої та сприятливої обстановки в сім’ї
-Зробити акцент на своїх особистих потребах і бажаннях